SIFIRDAN BAŞLAYANLAR İÇİN FORM TUTMA ÖNERİLERİ

Daha fit olmak istiyorsunuz ancak siz aktif bir yaşama başlamak için bir adım atmadan günler ve haftalar geçip gidiyor mu? İşte tabloyu tersine çevirmenize yarayacak bazı öneriler...

Hareket

Fitness ve egzersiz, gözünüzü korkutuyor olabilir. Öyleyse şimdilik yalnızca daha aktif olmaya ve form tutmaya odaklanalım. Bunun için basit esneme hareketleri veya mahallenizde kısa bir yürüyüş yeterli olabilir. Biraz hareket etmek, hiç hareket etmemekten çok daha iyidir.


Planlama

Programınıza bir göz atıp hareket etmek için ne zaman uygun olduğunuzu belirleyin. Spor salonuna gidip üzerinizi değiştirmek, egzersiz yapmak, tekrar üzerinizi değiştirmek ve eve dönmek için iki saat ayıramayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Peki, küçük bir başlangıç yapalım. Kahvaltıdan önce bir dakika ve işten sonra iki dakika ayırabilir misiniz? Birkaç dakika ayırıp esneme egzersizleri yapın. Zaman içerisinde hareket süresini iki dakikadan beş dakikaya çıkarmaya gayret edin.


Sorumluluk

Egzersiz yapmanız gerektiğinin farkındasınız. O halde günlük yapılacaklar listenize bunu da ekleyin ve her gün aktif olmanızı sağlayacak bir şey yapın. Kahvaltıdan önce bir dakika esneme egzersizi yaparsanız, bunu bir kenara not edin. Sokağın sonuna kadar yürüdüğünüzde bunu da not edin. Bu konuda sorumluluk üstlenirseniz egzersiz yapma ihtimaliniz artar ve aradan beş gün geçince, en az beş dakika egzersiz yapmaya başladığınızı fark edersiniz.


Nefes

Şu anda, tam da bu yazıyı okurken, derin nefes alın ve göğüs kafesinizin şiştiğini hissedin. Şimdi nefesinizi yavaşça dışarı verin. Akciğerlerinizden tüm havayı boşaltmaya özen gösterin. Bilinçli nefes, odaklanmamıza da yardımcı olur. Her gün yaptığınız bir şeyi belirleyin ve biraz rahatlamayı ve derin nefes almayı hatırlamak için bunu kullanın. Kahvenizin hazır olmasını beklerken veya bitkilerinizi sularken derin nefes almaya karar verebilirsiniz.


Mola

Mola verin. Hepimiz meşgulüz ve bazen sanki hiç zamanımız yokmuş gibi geliyor ama yaptığınız işe beş dakika ara veremeyecek kadar meşgul olduğunuzdan emin misiniz? İnanması zor olsa da yaptığınız işe birkaç dakikalığına ara verdiğinizde daha verimli olacaksınız. Odanın bir ucundan diğerine yürümek ya da dışarı adım atmak, hem yeniden odaklanmanıza yardımcı olabilir hem de gününüzü daha aktif geçirmenizi sağlayabilir.


Denge

Yeni aktivitelerinizle günlük ihtiyaçlarınız arasında bir denge tutturabilirseniz günlük hareket programınıza bağlı kalma ihtimaliniz artacaktır. Her zamanki gibi günlük işlerinizi yapmanız ve sosyal çevrenizle ilgilenmeniz gerekiyor. Bu nedenle yaşamda doğru dengeyi tutturmak önemlidir. Alışkın olduğunuzdan daha fazla aktivite yapın fakat sınırı zorlayıp sürdürülemeyecek düzeyde aktif olmamaya özen gösterin.


Değişim

Hepimiz hayal kurabilir ve ümit besleyebiliriz ancak ilk adımı atmazsak asla form tutup değişimi gerçekleştiremeyiz. Her gün kendinize dürüst olun. Eğer hareket etmeden bir gün bile geçirirseniz olduğunuz yerde duruyor veya belki de geriye gidiyorsunuz demektir.


Yakın Çevre

Yeniden form tutmak için çevrenizden yardım alabilirsiniz. Muhtemelen form tutmak isteyen tek kişi siz değilsiniz. Hedefinizi herkesle paylaşın ki dostlarınız sizi motive edebilsin. Kontrolü aktif bir şekilde geri aldığınız için sizinle gurur duyacaklarından ve hatta size katılacaklarından emin olabilirsiniz.


Bağlılık

Eğer hareketli bir yaşam sürdürme amacınıza bağlı kalmazsanız bu kuralların hiçbiri işe yaramaz. Umarım bu yazıyı okumak, motivasyonunuzu ve bağlılığınızı artırmıştır.


kaynak Herbalife.com.tr

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Glass of Milk

SİPARİŞ HATTI

0545 603 23 70

0

sepetim

Koçluk Desteği

Her ürünle beraber sunulan ücretsiz destek

Hızlı Teslimat

Türkiye'nin heryerine hızlı teslimat

Güvenli Alışveriş

Canlı sipariş hattımız 7/24 hizmetinizde

Hakkımızda

Öğün yerine geçen shake’ler, takviye edici gıdalar ve cilt bakım ürünlerinde uzman. Her gün, dünya genelinde 4 milyondan fazla Herbalife Nutrition shake tüketiliyor.1980’de kurulan Herbalife Nutrition, günümüzde 8.000 aşkın çalışanıyla 90’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Neden bizim ürünlerimiz?

Dünyanın önde gelen uzmanlarını bir araya getiren Herbalife Nutrition Enstitüsü, klinik araştırmalar ve eğitim faaliyetleri aracılığıyla beslenme alanında ürün geliştirilmesini desteklemekle görevlidir. Tesislerimiz, en yeni teknolojilerle donatılmıştır. Tüm laboratuvarlarımız ISO 17025 sertifikalıdır. Avrupa’daki Herbalife24® ürün hattı, LGC işbirliğiyle yürütülen dünyaca bilinen ‘Bilinçli Spor’ programı aracılığıyla yasaklı maddelerin tespitine ilişkin testlere tabi tutulmaktadır.

Hayatlara dokunmak

Herbalife Nutrition Vakfı tarafından iyi beslenmeyi ve aktif yaşam tarzını desteklemek için düzenlenen programlar kapsamında gönüllü çalışmalarda bulunmakta ve bağışlarıyla katkı yapmaktadırlar.1994’te kurulan Herbalife Nutrition Vakfı (HNF), çocukların yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. HNF, Casa Herbalife programları aracılığıyla risk altındaki çocukları sağlıklı beslenme imkanı sağlamak için dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla ortak çalışmalarda bulunmaktadır. 

Sponsorluklarımız

Avrupa’da 70’ten fazla üst düzey sporcu ve takım da dahil olmak üzere dünya genelinde 190’ın üzerinde spor etkinliğine, takıma ve sporcuya sponsor olmaktayız. Herbalife Nutrition’un sponsor olduğu takım ve atletlerin bir kısmı: profesyonel futbolcu Cristiano Ronaldo, ABD’li futbol kulübü LA Galaxy ve İspanya Kadınlar Birinci Liginde mücadele eden futbol takımlarından Atlético Madrid.

TÜRKİYE'DE;

Herbalife Nutrition ile Kadının Gücü Sahada! #BUOYUNDAADINVAR Kadınların her alanda gücüne inananıyoruz. Herbalife Nutrition distribütörü olarak işini tutkuyla yapan ve hayatın her alanında ayakta kalmayı başaran tüm kadınlardan aldığımız ilhamla; 'Oyuna Adını Vermeye Geliyoruz' dedik ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne isim sponsoru olduk. Gücünü dünyaya kanıtlamış ve tüm önyargıları kırmayı başarmış kadın basketbolcularımıza destek vermekten ve gelecek nesillere örnek olma yolunda attığımız adımların temsili olan bu sponsorluktan gurur duyuyoruz. 

sağlıklı yaşam kilo alma kilo verme

Herbalife Marketimiz 2020 Herbalife bağımsız üyesi

  • 2q
  • 1q

2020 Copyright © Herbal Marketimiz - Herbalife Bağımsız Üyesi - Herbalife Bağımsız Distribitörü. Tüm hakları saklıdır.